Girionių g. 29, LT-45488 Kaunas Tel.: (8 ~ 37) 30 22 87
I-V 8:00 - 19:00 VI-VII NEDIRBAME

Kviečiame registruotis Anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnų testui

Mūsų klinikos pacientai kviečiami atlikti Anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnių testą, kuris pandemijos laikotarpiu yra vienas aktualiausių. Anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnai žmogaus organizme susiformuoja sergant/persirgus COVID-19 liga. Šie antikūnai pradeda gamintis praėjus ~4-7 dienoms nuo pirmųjų Covid-19 ligos simptomų pasireiškimo. Antikūnus aptikti kraujyje įmanoma anksčiausiai po 7-10 dienų nuo pirmųjų simptomų pradžios.

Antikūnų testas atliekamas paimant veninio arba kapiliarinio paciento kraujo mėginį. Jei tyrimo rezultatas teigiamas, reiškia, kad pacientas jau yra persirgęs Covid-19 infekcija ir turi imunitetą. Antras teigiamo tyrimo išaiškinimas gali būti tas, jog pacientas šiuo metu serga minėta infekcija.

Jei asmuo gavo neigiamą antikūnų testo rezultatą, reiškia, kad jis nesirgo Covid-19 infekcija ir neturi imuniteto arba tyrimas buvo atliktas per anksti, todėl Anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnai neaptikti. Labai svarbu paciento tyrimo duomenis vertinti kompleksiškai, kartu su kitais sveikatos tyrimais. Jei per pastarąsias 3 savaites buvo simptomų, atitinkančių Covid-19, o atlikto testo rezultatas yra neigiamas, rekomenduojama tyrimą pakartoti po vienos ar poros savaičių.

Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, antikūnai pradeda gamintis  po vienos ar net trijų savaičių po pirmųjų Covid-19 simptomų atsiradimo ir yra gaminami abiem infekcijos atvejais – simptominės ir nesimptominės ligos formos. Laikui bėgant Covid-19 antikūnų kiekis sumažėja ir gali būti visai nenustatomas.

Šiai dienai nenustatyta, koks optimalus kiekis turi būti anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnų ir, kiek laiko jie išlieka organizme. Taip pat nėra žinoma, kuriam laikui išlieka imunitetas prieš SARS-CoV-2 koronavirusą. Būtina paminėti, jog neretu atveju persirgus besimptome forma Anti-SARS-CoV-2 antikūnai gali būti ir neaptinkami.

Anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnų testas neparodo, ar asmuo yra užsikrėtęs (būtent užsikrėtęs, o ne jau serga!!!)virusu ir, ar rizikuoja užkrėsti kitus. Šiuo metu nėra žinoma ar teigiami IgG antikūnai apsaugo nuo pakartotinio užsikrėtimo Covid-19 infekcija.

Svarbi informacija keliaujantiems arba asmenims, kurie į darbovietę privalo pristatyti Anti-SARS-CoV-2IgG antikūnų testą.

Po atlikto tyrimo išduodame specialų sertifikatą, kuriame nurodoma, kad pacientas esamu momentu turi imunitetą prieš SARS-CoV-2 virusą. Jei asmuo planuoja kelionę į užsienį, jis turėtų pasidomėti, kokie reikalavimai taikomi Covid-19 tyrimų atlikimui ir apie tai iš anksto informuoti medicinos darbuotoją, imsiantį kraujo mėginį. Sertifikatas išrašomas lietuvių, rusų, anglų kalbomis.

Anti-SARS-CoV-2 IgG tyrimui registruokitės tel. 8 37 302287. Mūsų klinikoje prisirašiusiems pacientams tyrimas kainuos 18 Eur, ne mūsų klinikoje prisirašiusiems – 22 Eur.