Girionių g. 29, LT-45488 Kaunas Tel.: (8 ~ 37) 30 22 87
I-V 8:00 - 19:00 VI-VII NEDIRBAME

Estetinis plombavimas

Šią procedūrą galima vadinti viena populiariausių estetinių procedūrų odontologijoje. Tai tinkamas ir minimalios intervencijos reikalaujantis būdas atkurti šypsenos grožį. Priežastys, kodėl ir kada patariama pasirinkti šią procedūrą, gali būti įvairios: neproporcingas dantų dydis ar forma, specifinis atspalvis, dideli tarpai tarp dantų ar netaisyklingas dantų išsidėstymas lanke.

Be to, net ir prižiūrint dantis jų emalyje gali atsirasti įskilimų, šis pakeičia spalvą, taip pat neretai danties paviršių pažeidžia ėduonis. Šias problemas irgi padeda išspręsti estetinis plombavimas.

Šios procedūros metu preciziškai tiksliai atkuriami visi sluoksniai, kurie sudaro natūralų dantį. Taip pat atkuriami ir danties mikrostruktūra bei paviršiaus reljefas. Tik tokiu būdu galima užtikrinti norimą rezultatą – suformuotus dantis, kurie atrodytų natūraliai ir praktiškai niekuo nesiskirtų nuo sveikų dantų.

Estetinio plombavimo procedūra paprastai skirta mažesniems defektams restauruoti, tuo tarpu didesniems dažniausiai atliekamas estetinis protezavimas.

Svarbu paminėti, jog pasitaiko atvejų, kai estetinio plombavimo procedūra bandoma išspręsti gana rimtas dantų problemas, kurioms iš tiesų reikia kitokių sprendimų. Todėl ypač svarbu, kad kiekvieno paciento individualią situaciją įvertintų profesionalus gydytojas odontologas ir parinktų tinkamiausią procedūrą. Pavyzdžiui, nulūžus dančiui, gali būti paskiriamas estetinis plombavimas, o gali jo ir nepakakti – viskas priklauso nuo lūžio vietos, defekto dydžio, sąkandžio ir kitų ypatumų.

Vieno danties estetinis plombavimas, priklausomai nuo situacijos, paprastai trunka nuo 30 min. iki 2 val.