Girionių g. 29, LT-45488 Kaunas Tel.: (8 ~ 37) 30 22 87 ir +37060402686
I-V 8:00 - 19:00 VI-VII NEDIRBAME

Terapinis gydymas

Plombavimas, universaliausia ir bene dažniausiai taikoma odontologinė procedūra, yra neišvengiama, kai dantyje atsiveria kariozinė ertmė, arba, kitaip tariant, skylutė. Jos atsiradimo priežastis – ėduonis (kariesas), kuris pažeidžia dantį. Kariesas susidaro tuomet, kai į burnos ertmę patekusios bakterijos išskiria kietuosius danties audinius ardančias rūgštis.

Pirmieji simptomai: dantys tampa jautrūs šaltam, šiltam ar saldžiam maistui. Labai svarbu laiku sureaguoti, nes negydant ir neplombuojant, ima kamuoti skausmas, dantis praranda tvirtumą, gali nulūžti. Uždelsus per ilgai gali prireikti dantį šalinti. Todėl pajutus net ir nedidelį skausmą, reikėtų kreiptis į specialistus.

Plombavimo metu odontologas išvalo dantyje atsiradusią ertmę ir ją užpildo plombine medžiaga. Tokiu būdu atkuriama funkcionali danties forma, sugrąžinamas estetinis vaizdas, sustabdomas mikroorganizmų skverbimasis iki gilesnių vidinių danties audinių.

Šiuolaikinės plombos yra patvarios ir ilgalaikės, o naudojama moderni aparatūra leidžia atlikti procedūrą greitai, efektyviai ir nesukeliant pacientui skausmo ar diskomforto.

Beje, kariesio atsiradimą skatina saldumynai, angliavandenių turintis maistas, todėl po kiekvieno tokio valgio rekomenduojama išsivalyti arba bent prasiskalauti dantis.